O nás

Co je Middle Way Mind Training?

Middle Way Mind Training (MWMT) je nový posilující holistický léčebný program vyvinutý Dr. Frankem Navratilem, který je založen na 2500 let dlouhé tradici buddhistické vědy.

Nejde o náboženskou, ale o praktickou vědeckou metodu.

Skládá se z efektivního a dlouhotrvajícího programu, který trénuje mysl, aby si vytvořila šťastný, spokojený, vyvážený a smysluplný vhled. Rozvíjí mysl, aby reagovala příznivě na to, co vám život rozdá, jakoukoli tragédii, které můžete čelit, nebo všemožné potíže, se kterými se můžete setkat ve svém každodenním životě, ve vztazích, v práci, prostřednictvím svých aspirací a svých cílů. Je to metoda, která posouvá mysl z jejího nepříznivého navyklého myšlení, aby viděla realitu tak, jak se ve skutečnosti odehrává, okamžik za okamžikem, ne tak, jak si ji představujeme. 

V rámci více recipročního a holistického kurzu kromě mindfulness tréninku program zahrnuje prvky ovlivněné kognitivní terapií založenou na všímavosti, terapií zaměřenou na soucit, vědecky podloženými meditačními technikami, buddhistickou psychologií s individualizovanými osobními konzultacemi a praktickými domácími cvičeními.

Stejně jako potřebujeme trénovat své fyzické tělo, abychom si udrželi zdraví, musíme se také naučit trénovat svou mysl, abychom dosáhli optimálního psychologického zdraví a vyřešili řadu složitých problémů, se kterými se můžeme setkat.

Middle Way Mind Training nabízí program, díky kterému toho můžete při zapojení vašeho vědomého úsilí dosáhnout.

2500 let Buddhistické vědy

Svými myšlenkami tvoříme náš svět

The Buddha 

Buddha byl jedním z největších vědců a psychologů, kteří kdy chodili po této zemi. Až nyní, po více než 2500 letech, se moderní psychiatři, psychologové a kognitivní terapeuti konečně vracejí, aby důkladně prozkoumali tuto starodávnou moudrost, kterou objevil již před několika tisíci lety.  

Buddhistické psychologii vděčíme za stále větší šíření mindfulness hnutí a meditačních technik, které jsou dnes populární.  

Jeho cíl byl jediný: najít způsob, jak omezit utrpení v našich životech

Objevil metodu, díky které by toho mohly dosáhnout všechny lidské bytosti; říkalo se jí Ušlechtilá osmidílná stezka nebo Střední cesta. 

Střední cesta byla praktickou cestou, která vede k osvobození od utrpení. A co víc, je k dispozici každému z nás.

Více souhrnný a holistický než pouhý mindfulness trénink, Middle Way Mind Training zahrnuje program s prvky ovlivněnými kognitivní terapií založenou na všímavosti, terapií zaměřenou na soucit, meditačními technikami založenými na vědeckých metodách, buddhistickou psychologií s individualizovanými osobními konzultacemi a praktickými domácími cvičeními. 

Stejně jako potřebujeme trénovat své fyzické tělo, abychom si udrželi zdraví, musíme se také naučit trénovat svou mysl, abychom dosáhli optimálního psychologického zdraví a vyřešili řadu složitých problémů, se kterými se můžeme setkat.

Middle Way Mind Training nabízí program, díky kterému toho můžete při zapojení vašeho vědomého úsilí dosáhnout. 

O Střední cestě

Úspěšné zvládnutí duševní bolesti a utrpení ve vašem životě vyžaduje trénink v:

  • etice (vyhýbání se nectnostním činům) 
  • koncentraci (ovládání mysli) a 
  • moudrosti (rozvíjející vhled do podstaty reality)

V buddhistické psychologii existuje 8 složek Ušlechtilé osmidílné stezky neboli Střední cesty, které zahrnují trojí výcvik v etice, koncentraci a moudrosti: 

1.SPRÁVNÝ NÁHLED: Rozvíjení přesného porozumění nebo pohledu na povahu reality, který zahrnuje povahu utrpení, příčiny a způsob, jak můžete omezit nebo odstranit utrpení ze svého života. 

2.SPRÁVNÝ ZÁMĚR: Učení, jak se vyhnout myšlenkám na připoutanost, averzi a škodlivým úmyslům   

3.SPRÁVNOU ŘEČ: Trénink mysli, aby se zdržela verbálních přestupků, jako je lhaní, rozdělující řeč, hrubá řeč a nesmyslná řeč

4.SPRÁVNÉ ČINY: Trénink mysli, aby se zdržela fyzických projevů, jako je zabíjení, krádeže, sexuální zneužívání a jakýchkoli dalších činů, které poškozují vás i ostatní

5.SPRÁVNÉ ŽITÍ: Vyhýbání se práci, která přímo nebo nepřímo poškozuje ostatní 

6.SPRÁVNÉ ÚSILÍ: Učení se opouštět již působící negativní stavy mysli, předcházet negativním stavům, které teprve vzniknou, a udržovat pozitivní stavy mysli 

7.SPRÁVNÉ VNÍMÁNÍ: Trénink mysli, abyste rozšířili její povědomí o těle, pocitech a myšlenkách

8.SPRÁVNOU KONCENTRACI: Nácvik jednobodových koncentrovaných meditačních metod

Co vám může Middle Way Mind Training poskytnout?

Middle Way Mind Training zlepšuje úroveň štěstí, snižuje úzkost a pomáhá při mnoha problémech, které se v dnešní společnosti objevily.

Přestože Middle Way Mind Training nemá nahradit konvenční psychoterapii a psychologii, ukázalo se, že je velmi nápomocný při řešení řady psychologických problémů, jako je deprese, stres, úzkost, poruchy nálady, problémy se zneužíváním návykových látek včetně alkoholu a drog a další závislosti, poruchy příjmu potravy, manželství, rodinné a vztahové problémy, poruchy spánku, poruchy pozornosti, sebepoškozování a mnoho dalších.

Ukázalo se také, že je velmi užitečný při zvládání hněvu, špatné motivaci, osamělosti, řešení smrtelných nemocí, případů zneužívání, posttraumatického stresu a duševní a fyzické bolesti.   

A co víc, mnohé z těchto problémů mysli souvisejí a jsou také zodpovědné za tělesné zdravotními problémy, jako jsou srdeční problémy, zažívací, jaterní, kožní, dýchací a hormonální problémy atd.

Middle Way Mind Training přesahuje rámec pomoci při psychologických problémech; jde mnohem dále, staví vás na cestu životem plnou smyslu, plnou příslibů a plnou naděje.

Speciální poznámka: 

Middle Way Mind Training nemá v žádném případě nahradit konvenční psychoterapii nebo psychologickou léčbu. Pokud již v současné době navštěvujete profesionálního terapeuta, poraďte se s ním, pokud si nejste jisti, zda vám bude doporučeno absolvovat kurz Middle Way Mind Training. 

O Dr. Franku Navratilovi

Frank Navratil je naturopatický lékař původem z Kanady, autor, výživový poradce,  mindfulness-kognitivní praktik a instruktor meditace s více než 25 lety zkušeností s poradenstvím s klienty pomocí přírodních metod, které zlepšují jejich fyzické, duševní a duchovní zdraví.  

Za posledních několik let vyvinul revoluční techniku tréninku mysli, která kombinuje to nejlepší z kognitivní terapie založené na mindfulness, vědecky podložené meditační techniky spolu s nekonečnou moudrostí buddhistické psychologie.

Jeho Middle Way Mind Training metoda je založena na 2500 letech buddhistické vědy, praktické samoléčebné cestě, navržené tak, aby vás vrátila doprostřed vaší trasy, bez ohledu na to, jak daleko jste uhnuli, tam, kde můžete znovu získat kontrolu a podívat se na budoucnost s mírem, radostí a smysluplným účelem.

Frank je anglický rodilý mluvčí, který mluví také česky. 

Scroll to Top

Domluvit schůzku

Vybrat balíček*
MWMT Jednotlivá konzultace - Osobní konzultace (České Budějovice) -
Kč 1500
MWMT Jednotlivá konzultace - Online konzultace -
Kč 1500
MWMT Program s osmi konzultacemi - Osobní konzultace (České Budějovice) -
Kč 10000
MWMT Program s osmi konzultacemi - Online konzultace -
Kč 10000
MWMT Výživové poradenství - Osobní konzultace (České Budějovice) -
Kč 1500
MWMT Výživové poradenství - Online konzultace -
Kč 1500
MWMT Obecné zdravotní poradenství - Osobní konzultace (České Budějovice) -
Kč 1500
MWMT Obecné zdravotní poradenství - Online konzultace -
Kč 1500
Vybrat termín

Berte prosím na vědomí: Konzultační časy jsou SEČ Středoevropský čas). Pomocí online widgetu naleznete vhodný čas pro vaše časové pásmo. Pokud si nejste jisti, kontaktujte nás a my vám pomůžeme najít vhodný čas na konzultaci.
K použití online Meeting Time widgetu:
. Klikněte na 24 hodinový formát
2. Klikněte na World Time Buddy pro otevření webových stránek
3. Napište vaše město/zemi
4. Přesuňte myš na preferovaný čas ve vašem časovém pásmu, který se shoduje s jedním z dostupných středoevropských (CET) konzultačních časů
5. Vraťte se na naše stránky a klikněte na vámi zvolený (CET) čas konzultace.

Time Converter
Vaše informace
Jméno*
Email*
Země*
Adresa*

Formulář pro informovaný souhlas (přečtěte si a poté zaškrtněte políčko)


Tímto autorizuji Middle Way Mind Training k rozvoji a vedení konzultačních služeb se mojí osobou, které budou zahrnovat online nebo osobní konzultace, různé meditační a mindfulness praktiky a písemná cvičení. Výživové a obecné zdravotní konzultace budou zahrnovat online nebo osobní konzultace, které budou analyzovat a diskutovat doporučení, jak zlepšit přirozené zdraví prostřednictvím stravy, životního stylu, výživových doplňků, bylin a dietních rad. Rozumím, že konzultace, podcasty a programy nejsou určeny k diagnostice, léčbě, léčení nebo prevenci jakékoli nemoci, včetně rakoviny, AIDS, infekcí nebo jiných zdravotních nebo psychologických stavů, a že tyto stavy nejsou testovány ani léčeny. Rozumím, že není dána ani implikována žádná záruka ani ujištění o žádném konkrétním výsledku. Rozumím, že konzultace, produkty a programy nenahrazují konvenční lékařskou nebo psychiatrickou péči a že pravidelné lékařské nebo psychologické prohlídky za účelem včasného odhalení tělesného nebo duševního onemocnění jsou důležité. Rozumím, že Middle Way Mind Training mě informoval a doporučil mi poradit se v případě potřeby se svým lékařem nebo terapeutem, než se do konzultací pustím. ZDRAVĚJŠÍ a ŠŤASTNĚJŠÍ ŽIVOTNÍ STYL Naše konzultační programy jsou navrženy tak, aby vám pomohly nastavit zdravější a šťastnější životní styl. Pro konzultace mentálního tréninku mohou doporučení zahrnovat konkrétní meditační a mindfulness cvičení, písemná cvičení a další formy školení, včetně domácího cvičení. Pro výživové a zdravotní konzultace mohou doporučení zahrnovat výživové doplňky, bylinky, výběr jídla, cvičení a rady týkající se životního stylu. Výsledky závisí na dodržování těchto doporučení. RIZIKA SPOJENÁ S NAŠIMI ONLINE KONZULTAČNÍMI SLUŽBAMI Když se věnujete meditačním a mindfulness praktikám vyučovaným prostřednictvím Middle Way Mind Training, přestože jsou obecně velmi bezpečné, ve vzácných případech může dojít k neočekávaným reakcím, protože potlačené emoce se mohou objevit a mohou způsobit dočasné duševní nepohodlí nebo neklid. Při doporučeném dávkování jsou výživové nebo bylinné doplňky obecně považovány za bezpečné. Občas se mohou vyskytnout dočasné zažívací potíže nebo dočasná alergická reakce. Protože jste nebyli fyzicky vyšetřeni, má praktik méně informací, a proto vám doporučujeme pravidelné lékařské prohlídky, zvláště pokud máte trvalé příznaky, opakující se příznaky nebo pokud se vám zdá, že vaše tělo nereaguje na doporučený výživový program. Na konzultacích Middle Way Mind Training neprodáváme výživové nebo bylinné doplňky. PLATBA ZA SLUŽBY A PRODUKTY Konzultace Middle Way Mind Training nejsou kryty žádným zdravotním pojištěním. Všechny poplatky za naše služby jsou splatné před vaší konzultací a jsou zobrazeny na našich webových stránkách. Tam vás budeme informovat o poplatcích ještě před jejich vznikem a poskytneme vám další okamžité služby. Požadujeme oznámení o zrušení nebo přeplánování vaší konkrétní konzultace v čase 48h před zahájením nebo dříve. Pokud nás upozorníte v době kratší než 48 hodin před zahájením, budou vám účtovány poplatky a nebudou vám vráceny peníze. Pokud jste si zakoupili balíček konzultací na 8 sezení a potřebujete si konzultaci přeplánovat, musíte tak učinit 48 hodin nebo více předem. Pokud nás upozorníte v době kratší než 48 hodin předem, budou vám účtovány poplatky a za konzultaci vám nebudou vráceny peníze.